• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
It is all about Communication and Ego!
5 October 2017

Je maakt wat mee in je leven. Dat geldt natuurlijk voor iedereen. De één wat meer dan de ander. De één totaal anders, dan de ander. Maar toch… Je maakt een hele hoop mee in je leven.
Op dit moment in mijn leven maak ik erg veel mee. Zowel mooie, als de wat minder fraaie dingen van het leven. De laatste dagen kom ik wel steeds op dezelfde conclusie uit. It is ALL about Communication and Ego…

Communication

Communicatie is inherent aan ons mens zijn. Maar toch geldt dit ook voor dieren. Er is alleen wel één heel erg groot verschil tussen mens en dier. Sommigen noemen het instinct, in het voordeel van de dieren. Sommigen zullen zeggen, het is de mind. Nu vraag ik me af, is dat in het voordeel van de mens of van de dieren?

Ego

De mind zit mij soms ontzettend in de weg. Zowel mijn eigen mind als die van de mensen om mij heen, met wie ik moet communiceren. Ik heb verwachtingen, verlangens, behoeftes en zo hebben zij die ook. En dan ga je met elkaar communiceren. Dat is echt een vak apart. Een ware kunst, die in mijn ogen maar weinigen echt goed beheersen. En dat is het grote voordeel van dier zijn. Die laten naar mijn idee hun ego wat meer met rust. Of ze hebben er geen last van of hebben ze eigenlijk wel een ego? Wie zal het zeggen. Ik ben geen dier, dus ik heb in ieder geval dat antwoord niet.

Mind-empty

Als ademtherapeut en yogadocent, weet ik dat er gelukkig meer is dan alleen maar de mind. Door de jaren heen heb ik ook geleerd om mindful te zijn of liever gezegd. Mind-empty… Mind-vol ben ik liever niet. Ik probeer zo leeg mogelijk te blijven en ook dat word je niet makkelijk gemaakt als je in contact gaat met anderen. Of als je eigen Ego zich constant opdringt, terwijl je daar helemaal niet op zit te wachten.

Yogi Bhajan

Vandaag las ik een mooi stuk van mijn Teacher, Yogi Bhajan. Het stuk gaat over ‘What is Happiness?’ Het is een lezing, waarin hij in gesprek is met zijn studenten en hij aan hen deze vraag stelt. Eén van zijn studenten zegt: ‘Happiness is Awareness.’

Happiness

Dit is zijn antwoord: ‘Awareness takes these things away from you: thinking, reason, logic, argument, fantasies, planning, scheming, knowing and worrying. These nine things must go before you can say that you are on the path of awareness. Do you know why? Because the One who rotates the Earth can take care of your routine. These nine things you do are unwanted. They only satisfy your ego. Where there is ego, there is no amigo. The known formula for happiness is: Commitment will give you character. That will give you dignity, that will give you divinity. That will give you grace. That will give you the power to sacrifice. Then you’ll feel achieved and you’ll be happy. Correct? Does anybody know anything other than that?’

Prachtig!

Wil je meer artikelen lezen van Anne-Marie Smits?

  • Breathmaster: ik laat me door mijn adem leiden
  • Wim Hof, trucje of adembeheersing?
  • Gezond leven? Neem dan ook je ademhaling mee…

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

ademtherapeutAwarenessCommunicationEgoHappinessmind-emptyyogadocentYogi Bhajan
Share

Gezondheid  / Lifestyle

Anne-Marie Smits

You might also like

Lekker Body Positief!
28 July 2020
Recensie Schaduwliefde – Bob Van Laerhoven
8 March 2020
De innerlijke criticus
18 April 2019

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d