• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Recensie Geachte Heer M.- Herman Koch
6 September 2020

Recensie Geachte Heer M. – Herman Koch

De heer M. is schrijver en heeft een boek geschreven over een gebeurtenis jaren geleden. Het is een fictief verhaal gebaseerd op waargebeurde feiten. Hij schrijft over een geschiedenisleraar van de middelbare school die op een winterdag verdween. Twee leerlingen worden verdacht maar er is nooit iets bewezen. De leraar is nooit meer teruggevonden.

Verhaal

Dat het boek gaat over een schrijver en zijn schrijfproces zou heel verwarrend kunnen zijn. Dat is het echter niet. Ondanks dat er heel veel gaande is blijft het verhaal, dat uit verschillende delen bestaat, helder en duidelijk. Wij lezers willen graag weten wat er nu precies gebeurd is al die jaren terug.

Benedenbuurman

En niet alleen wij, ook de benedenbuurman van de heer M. is heel geïnteresseerd in het boek. Hij lijkt er door bezeten. Hij volgt de heer M. en probeert met hem bevriend te raken. Als dit in eerste instantie niet lukt gaat hij zijn vrouw en kind achtervolgen. Waarom is hij zo geïnteresseerd in alles wat de heer M. doet?

Wie is de heer M.?

Dat de heer M. schrijver is komt al gauw naar boven. Maar voor de rest komt hij weinig aan het woord. Het boek dat hij heeft geschreven over de verdwijningszaak is een bestseller geworden. Maar de heer M. is inmiddels op leeftijd en vergeetachtig. In het boek dat Herman Koch schrijft komt vooral de benedenbuurman aan het woord in de ik-vorm.

Puzzel

Steeds lijkt het of er een puzzelstukje op zijn plaats valt, maar zodra je denkt dat je het doorhebt gebeurt er iets waardoor je nog meer vraagtekens krijgt. Pas helemaal aan het eind van het boek wordt alles duidelijk. En wat een geweldig plot.

Herman Koch

Herman Koch heeft al veel boeken geschreven. En degenen die ik gelezen heb zijn allemaal juweeltjes. Ik ben een fan. Hij schrijft vlot en de inhoud is intrigerend. Echt een boek om een weekendje mee op de bank te duiken en het niet meer los te laten voordat het uit is.

Heb jij ook zo’n zin in het lezen van een goed boek? Bestel hem hier

 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

achtervolgingbuurmanfeitenfictieleraarmysterieplotpuzzelrecensieschrijververdwijningverhaal
Share

Boeken

Ellen Sommer

You might also like

Leeuweriken van de dood
15 December 2024
Het hoge noorden – Ulf Kvensler
8 December 2024
Lezen
15 September 2024

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d