• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Jezelf accepteren is een voorwaarde voor zelfcompassie
22 March 2017

Vanochtend tijdens het afstemmen voelde ik dat ik extra vragen mocht stellen rondom het thema geld. Ik luisterde naar een webinar van Margareth Lynch die het boek Tapping into wealth heeft geschreven en ze bracht je tijdens het webinar naar een situatie in het verleden waar je een ‘financieel trauma’ hebt opgelopen. Ze zei: ‘Dit is vast heel pijnlijk en je mag zelfcompassie hebben. Neem maar even de tijd om zelfcompassie te hebben.’ Dat heb ik gedaan. Ik kon het voelen. Ik kon het ervaren en ik kon er om huilen. Ik kon mezelf vergeven, ook al had ik er geen schuld aan, omdat het iets was uit mijn kindjaren. Ik kon mijn ouders vergeven.

Zelfcompassie

Na een EFT-sessie (Emotional Freedom Technique) was alle emotie eruit en ik voelde iets shiften in mezelf. Het was een heel mooie ervaring. Ook omdat ik het niet gewend ben om compassie met mezelf te hebben. Sinds ik vorig jaar begon met van mezelf te houden en mezelf volledig te accepteren, kan ik compassie met mezelf hebben en ik heb ervaren hoe belangrijk dit is. Juist om jezelf te accepteren zoals je bent.

Ik was hard voor mezelf

Ik heb jarenlang kei- en keihard gewerkt. Ik was enorm streng voor mezelf en ik wees mezelf steeds af. Ik was niet goed genoeg. Ik moest nog beter zijn en alles wat ik deed moest perfect zijn. Als het dat niet was of het resultaat was er niet naar, dan zette ik nog een tandje erbij. Zelfcompassie was niet aan de orde. Compassie associeerde ik met dat je jezelf zielig vindt en dat je met jezelf te doen hebt.

Ik was hard voor mezelf. Ik moest altijd bezig zijn van mezelf. Tijd voor mezelf was er bijna niet en een vrije dag nemen buiten vakanties en feestdagen om was vreemd voor mij, terwijl ik het in loondienst normaal vond deze voor mezelf in te plannen. Als ondernemer dacht ik hier helemaal niet aan. Ik ging gewoon door.

Ik verlangde naar rust en een dag lezen, een dag op adem komen en dat deed ik alleen als mijn partner niet thuis was. In beide relaties die ik had, deed ik dit stiekem. Dit had niets met mijn partners te maken, maar met hoe ik het mezelf helemaal niet gunde een moment voor mezelf te creëren.

  • Ik gunde me geen rust
  • Ik gunde mezelf geen innerlijke rust
  • Ik gunde mezelf heel weinig.

Omdat ik niet van mezelf hield.

Wat een feest: ik hou van mezelf

Totdat ik vond dat ik me echt te weinig gunde en ik ben gaan werken aan: ik ben goed genoeg, ik vind het mezelf waard en dat ik langzaam leerde van mezelf te houden. Wat is dat een feest! Elke dag zeggen dat ik van mezelf hou en dat ik er helemaal mag zijn. Net zoals ik dat elke dag tegen mijn partner zeg. Nu ervaar ik compassie voor mezelf. Dat mag nu en ik ben er zo blij om.

In hoeverre houd jij van jezelf en ervaar je zelfcompassie?

Edith Helwegen

 

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin




Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

compassieEFT-sessieEmotional Freedom Techniqueik ben goed genoegik hou van mezelfMargareth LynchrustTapping into wealthvan jezelf houdenwaardzelfcompassie
Share

Gezondheid  / Liefde

Edith Helwegen
Coach & Healer. Ik vind het fantastisch om vrouwelijke lichtwerkers te helpen in hun groei & ontwikkeling. Ik leer hen op een nuchtere wijze om innerlijke rust te creëren en meer vertrouwen in hun intuïtie te ontwikkelen zodat ze meer succes en voldoening ervaren op alle gebieden (Life & Bizz) van hun leven. Naast mijn werk en ook tussendoor wandel ik, doe ik aan yoga en lees ik graag. Samen met mijn man kan ik enorm genieten van het bezoeken van steden en alles wat hier bij hoort: terrasjes, hapjes & drankjes.

You might also like

Spijbelen
12 November 2024
Kleinste kamertje
1 August 2024
Geduld
11 April 2024

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d