• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Duurzame Dinsdag: de badkamer schoonmaken
2 May 2017

Sta je in de supermarkt, dan zie je een enorm schap met reinigingsproducten voor de badkamer. Je moet volgens de fabrikanten huidvetten, zeepresten, kalk en enge bacteriën te lijf gaan. Dan heb ik het nog niet eens over schimmels in voegen en kitranden. Je hebt ook nog snelle producten voor de luie huisvrouw, zoals mijn oma zou zeggen. Ik ben wel blij met die producten. Ook wordt de schap met biologische producten steeds groter. Helaas staan daar dikwijls ook de hoogste prijskaartjes voor. Ik overdrijf niet als ik zeg, dat je financieel aardig kunt leeglopen op schoonmaakproducten.

Twee superhuisvrouwen als voorbeeld

Ik ben geen superhuisvrouw. Mijn moeder noemde mij een mislukte. Maak je daarover geen zorgen, daar zit geen traumaatje onder: ik draag het als een geuzennaam. Ik vind andere dingen belangrijk in mijn leven. Wel had en heb ik twee superhuisvrouwen als voorbeelden: wijlen mijn moeder en mijn oma van 92. Die laatste poetst haar bejaardenwoning nog steeds helemaal zelf en je kunt bij haar van de vloer eten.

Van deze twee schoonmaakhelden heb ik geleerd dat bijhouden de sleutel is. Een vast schema, een ritme zou oma zeggen en dan komt alles goed. Ik vind ritmes alleen leuk als ik er op kan dansen. Maar er zijn een paar dingen waar ik streng in ben: wekelijks de badkamer, toilet en je bed schoonmaken. Slapen wil ik in een fris bed en een schone badkamer en toilet is net zo vanzelfsprekend als elke dag douchen en dagelijks je onderbroek en sokken verschonen.

Als je regelmatig de badkamer schoonmaakt, hoef je geen giftig product te gebruiken

Als je het bij houdt, dan heb je die dure en giftige schoonmaakproducten uit de supermarkt nauwelijks nodig. Mijn moeders nieuwe badkamer zag er na tien jaar nog als nieuw uit. Alsof hij gisteren was opgeleverd. Als jonkie werd ik flauw van haar regime, maar het werkt wel. De laatste die heeft gedoucht, droogt de douchecabine en tegels af met een microvezeldoekje. Een paar minuutjes werk en je hoeft nooit meer te poetsen!

Ik krijg dat regime er niet in bij mijn kinderen. Het zal ongetwijfeld aan mijn opvoedskills liggen. Daarom maak ikzelf (bijna) dagelijks de badkamer droog met een microvezeldoekje. Mijn kinderen mogen volstaan met het inspuiten van de tegels en kraan met Method Douchereiniger. Dat is biologisch, duurzaam en niet duur. Het enige product dat ik uit dat grote schap koop.

Heb je geen nieuwe badkamer en heb je heftiger schoonmaakmiddelen nodig? Koop dan schoonmaakazijn. Vul er een plantenspuit mee, spuit alles de avond voor de poetsbeurt in, laat het een nachtje intrekken, spoel het af met water en voer het microvezeldoekje regime in. Combineer het eventueel met Method douchereiniger. Zo maak je duurzaam en gemakkelijk schoon en douche je altijd in een frisse badkamer.

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: Stuur via het contactformulier een berichtje dat je abonnee wilt worden. Of vul je e-mailadres in rechts bovenaan de pagina.



 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

badkamerDuurzame DinsdagMethodmicrovezeldoekjeritmeschoonmaakazijnschoonmakenvast schema
Share

Wonen

Marielle van Sleen
Moeder van een bijna volwassen zoon en dochter | docente Nederlands | nieuwsgierig | sportief | dansen | reizen | best wel ijdel ;-)

You might also like

Kleinste kamertje
1 August 2024
Slapen
29 August 2023
Handdoekradiatoren
20 August 2021

2 Comments


Schoonmaken - Sophia Magazine
2 December 2019 at 08:00
Reply

[…] Hebben jullie ook zo’n hekel aan schoonmaken? Ik vind het al gauw goed als het ‘voor het oog’ netjes is. Een stofzuiger door m’n appartement en een lap door de wc en klaar. Toch kan ik heel erg genieten van een schoon huis. […]

Loading...


Manja Herstel
2 May 2017 at 13:20
Reply

Ja, een ritme en regelmaal hepen enorm, een vast schema

Loading...


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d