• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Duurzame Dinsdag: vegetarische bbq
18 July 2017

Als er zeven zonnen aan de hemel staan, dan wil iedereen de bbq aansteken. Voor een echte vegetariër is dat geen pretje. Kunnen we niet gewoon een tapas buffet maken? Nee, de fik moet er in. Om niet in een sociaal isolement te geraken, heb ik hier een paar lekkere vegetarische bbq recepten (sorry, geen veganistische, maar je kunt de kaas weglaten!). Het zijn twee recepten voor op de barbecue en een eiwitrijke salade voor erbij.

Ik ben altijd een groot liefhebber van een elektrische bbq, want dat lijkt me veel milieuvriendelijker: geen vieze rook en verkoolde resten. Maar volgens mijn bbq-vrienden begrijp ik niets daarvan. Net zoals zij weinig begrijpen van mijn vegetarische leefstijl 😉

Een belangrijke tip: laat je vleesetende vrienden nooit jouw eten inkopen, want dan krijg je van die afschuwelijke vegetarische burgers en ze vergeten aluminiumfolie of -bakjes mee te nemen, zodat jouw eten tussen vlees moet liggen!

Voor een vegetarische bbq: waps met courgette en geitenkaas

Benodigdheden:

  • een pak wraps
  • een courgette in dunne plakken gesneden
  • plakjes geitenkaas
  • koriander, fijn geknipt
  • olijfolie
  • peper
  • zout
  • aluminiumfolie

Maak een mengsel van olijfolie, peper en zout. Smeer de wraps daarmee in. Beleg één helft met geitenkaas, courgette en koriander. Klap de wrap dicht en verpak ‘m in olijfolie. Kort opwarmen op de bbq en eten met bijvoorbeeld tomatensalsa.

Voor een vegetarische bbq: pitabroodjes met gorgonzola, champignons en rode pesto

Benodigdheden:

  • een pak pitabroodjes
  • bakje champignons, fijn gesneden
  • rode ui, fijn gesneden
  • rode pesto
  • gorgonzola
  • olijfolie
  • aluminiumfolie

Snijd een pitabroodje open, smeer de buitenkant in met olijfolie en besmeer de binnenkant met rode pesto. Leg er brokjes gorgonzola op. Vul het broodje op met rode ui en champignons. Verpak het broodje in aluminiumfolie.

Bij de vegetarische bbq: salade van grote witte bonen, blauwschimmelkaas en amandelen

Benodigdheden:

  • twee blikken grote witte bonen
  • een pakje stevige blauwschimmelkaas
  • bakje geschaafde amandelen
  • naar smaak sherryazijn
  • olijfolie
  • Dijon mosterd
  • eventueel spinazieblaadjes en/of geraspte wortels

Spoel de bonen goed af. Laat ze uitlekken. Verkruimel de kaas boven de bonen. Rooster de amandelen en voeg ze toe aan het bonenmengsel. Voeg eventueel de spinazie en/of geraspte wortels toe. Maak een dressing van de azijn, olie en mosterd. Voeg de dressing toe aan de salade.

Eet smakelijk!

Wat zijn jouw veganistische of vegetarische bbq succesrecepten? Deel ze hieronder met ons!

Wil je meer Duurzame Dinsdag artikelen lezen?

  • Duurzame Dinsdag: aardkloten!
  • Duurzame Dinsdag: Beautysalon Paars en Weleda
  • Duurzame Dinsdag: tweedehands kleding kopen
  • Duurzame Dinsdag: met de fiets of auto naar je werk?
  • Duurzame Dinsdag: LENTEoogst, een recensie
  • Duurzame Dinsdag: geveltuintje, dubbel groen!
  • Duurzame Dinsdag: Water moet! + Bonus: apps
  • Duurzame Dinsdag: de badkamer schoonmaken
  • Duurzame Dinsdag: afval scheiden

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

bbqveganistischvegetarische
Share

Eten  / Food  / Lifestyle

Marielle van Sleen
Moeder van een bijna volwassen zoon en dochter | docente Nederlands | nieuwsgierig | sportief | dansen | reizen | best wel ijdel ;-)

You might also like

BBQ’en in de winter
10 April 2023
Ecologisch en biologisch slapen
28 February 2020

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d