• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
E sigaret roken of stoppen?
26 August 2020

E sigaret roken of stoppen

Dat roken slecht is weten we allemaal. Dat er nog steeds mensen roken, ook. Geen wonder want roken is nu eenmaal een verslaving en daar stop je niet zo heel eenvoudig mee. Maar er is inmiddels een andere mogelijkheid dan shag of sigaretten. Er bestaat tegenwoordig zoiets als Eliquid. Een E sigaret roken of stoppen is nu wellicht een optie.

Stoppen

Campagnes tegen roken hebben wel degelijk zin. Ik denk dat het vooral helpt wanneer jongeren het roken van sigaretten, of shag, niet meer stoer vinden. Ik ben gaan roken toen ik 17 was. Pakje Drum in m’n spijkerjasje, want Samson was voor watjes. Het was stoer. Net als een brommer rijden en een biertje drinken. Ik heb nog een foto van een groepje vrienden bij een sporttoernooi. Je kan ons alleen uit elkaar houden met een sterke loep. Want we zagen er allemaal precies hetzelfde uit, of je nu een jongen of een meisje was. We hadden allemaal lang haar, een vale Lee of Levis spijkerbroek en spijkerjasje aan en dat pakje Drum in je borstzakje.

Gelukkig hoort het nu niet meer

Gelukkig hoeft dat nu niet meer om erbij te horen. Integendeel. Je bent nu eerder een loser dan een stoere meid als je rookt. Maar als je dan eenmaal rookt, probeer er dan maar eens van af te blijven. Het is mij uiteindelijk (jaren geleden al) gelukt. Het scheelt dat ik roken nooit echt lekker gevonden heb. Maar de verslaving had toch toegeslagen. Zoveel dat het me moeite kostte om te stoppen. Zelfs nu, heel af en toe nog, kan ik ineens zin hebben om een sigaretje te lenen van een vriend of vriendin die de moed om te stoppen heeft opgegeven.

Terrasje

Niet dat ik ooit aan die impuls heb toegegeven. Maar heel af en toe is het moeilijk. Zo zat ik laatst op een terrasje met een vriendin die niet rookt. Dat wil zeggen, ze rookt geen sigaretten of shag meer. Ze rookt nu een E sigaret. Ze eet gezond en houdt van een gezonde levensstijl. Maar het gezellig even een peukje met een glaasje ‘hoort er zo bij en kan en wil ik vooral ook niet opgeven,’ gaf ze me toe.

Gezond?

Is dat nu wel gezond, op deze manier roken? Ik vraag het me af. Volgens Google is het in ieder geval niet zo ongezond als roken. ‘Het is alleen waterdamp’ zegt mijn vriendin, ‘dus het kan absoluut geen kwaad.’ Nu kan je heel veel verschillende soorten kopen, met of zonder nicotine en in smaken van pannenkoek tot Pina Colada. Hmmm…

Gewoonte

Het kan je misschien wel helpen met je gewoonte. In plaats van tabak, pak je zo’n andere sigaret. Roken is toch ook vooral iets tegen de zenuwen. Zeggen ze. Om iets in je hand te hebben. En het zuigen aan een sigaret (of lolly) schijnt nog te maken te hebben met onze vroegste jeugd. Dat heb ik me weleens laten uitleggen door een psycholoog. Het geeft ons nu nog een vals gevoel van veiligheid.

Af en toe

Kortom, het lijkt me een handig hulpmiddel om van je verslaving af te komen. En als je het gebruikt net als een glaasje wijn of een bakje chips af en toe zal het ook niet direct ongezond zijn. Denk ik. Maar ik behoor al enige tijd tot de absoluut niet-rokers. Dus ik ben zeker geen expert. Zoals altijd ben je van harte welkom jouw ervaringen of meningen met ons te delen. Wat denk jij? Is het roken van een E sigaret wel of niet (on)gezond?

Photocredit: Sarah Johnson

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

e sigaretervaringgezondrokensmaakstoppenterrasverslavingvraagbaakwaterdampzenuwen
Share

Gezondheid

Ellen Sommer

You might also like

Wintervakantie
21 November 2024
Gamen
5 November 2024
Dichtbij
3 October 2024

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d