• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Premier Amour Parijs
28 September 2017

Wetenswaardigheden uit het notitieboekje van Manja Herstel

Als ik dit weekend de reisbijlage van de krant inkijk, zie ik met grote letters: PARIS, C’EST COOL. Parijs schijnt van zijn stoffige imago ontdaan te zijn en weer opgepoetst. Parijs is weer helemaal in. Dat herinnert mij aan de keren dat ik die stad bezocht. Vier keer was ik er, een keer met mijn huidige man, een keer met een vriendin en een keer met mijn collega’s. Maar de eerste keer dat ik er was met mijn toenmalige verloofde, die keer vergeet ik nooit.

Existentialistisch Parijs: een magische aantrekkingskracht

Wat waren we nou gewend? Ieder jaar gingen we met het hele gezin naar een huisje op de Veluwe! Maar toen ik mijn eerste (nou ja, één van mijn eerste) vriendje(s) leerde kennen, besloten we het anders aan te pakken. We schaften van onze schamele spaarcenten voor een prikkie een tweedehands Fiatje aan, kampeerden eerst twee weken in Luxemburg en besloten daarna naar Parijs te gaan. Het was het eind van de roerige jaren zestig, de jaren van het existentialisme waren net voorbij, maar de namen van Jean Paul Sartre, Simone de Beauvoir en Juliette Gréco lagen nog vers in het geheugen en Parijs had nog steeds die magische aantrekkingskracht.

Paris s’éveille!

Ons gare Fiatje kon de reis naar Parijs niet aan en halverwege moesten we de ANWB bellen vanwege motorpech. Een vrachtauto kwam ons ophalen en de rap Frans pratende chauffeur zette ons autootje op de aanhanger achter de truck. We reden Parijs tegemoet en zagen vanuit de cabine van de vrachtwagen de Eiffeltoren op ons afkomen. Wat waren we opgewonden.

Omdat mijn verloofde geen vertrouwen had in de louche garage waar we werden afgezet, vroegen we de chauffeur ons maar ergens te droppen. Midden op een verlaten pleintje in het centrum werden we achtergelaten en we brachten daar de nacht door, opgevouwen op de achterbank van de auto, op de achtergrond de geluiden van de stad die nooit slaapt, geen eten en geen WC bij de hand. Altijd als ik het liedje: ‘Il est cinq heures, Paris s’ éveille’ van Jaques Dutronc hoor, denk ik weer aan die doorwaakte nacht in ons Fiatje.

Studentenhotel

De volgende morgen ontbeten we met croissants en café au lait in het dichtstbijzijnde cafeetje en we gingen met behulp van de gidsen in een telefooncel op zoek naar de Fiatgarage en een hotel. We kwamen uiteindelijk terecht in een oud vervallen studentenhotel tegenover het Pantheon, waar we een kamer in de nok kregen. Met een twijfelaar en een gebarsten bidet. We kookten ons potje op een stiekem meegenomen primusje, omdat we niet veel geld te besteden hadden.

Flaneren

Die paar dagen genoten we van de stad, we flaneerden over de Boulevard Saint Michel en neusden in de boekenstalletjes, we slenterden door het gezellige Saint Germain des Près, aten stokbrood in de Jardin du Luxembourg. We doorkruisten de stad met de Metro en zagen alle bezienswaardigheden waar Parijs bekend om is, van de Sacré Coeur tot de Notre Dame, van Versailles tot Montmartre.

Om nooit te vergeten…

Overdonderd door de vele indrukken van deze indrukwekkende metropool gingen we de laatste dag onze Fiat weer ophalen en we reden er vervolgens mee naar huis. Even voor Rotterdam liep de motor in de soep en was dit autootje rijp voor de schroot. Alles bij elkaar had het ons een fortuin aan reparaties gekost, maar we hadden een onvergetelijke vakantie gehad, die een onuitwisbare indruk op mij heeft achtergelaten. Zoals ik toen Parijs beleefd heb, dat zal mij waarschijnlijk nooit meer gebeuren.

Wil je meer artikelen lezen van Manja Herstel?

  • Oud, maar nog niet afgedaan
  • Nederlands leren aan vluchtelingenkinderen
  • Een band voor het leven. Met wie heb jij dat?
  • Verrassend voordelig naar Delft, de stad van Vermeer
  • Wat maakt Nederland zo gelukkig?
  • Geluk op een sombere winterdag kost niets
  • Elke dag iets te vieren

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

fiatjeParijsPremier amour
Share

Liefde  / Reizen  / Travel

Manja Herstel
Mijn naam is Manja Herstel, (30-3-1950). Ik heb gewerkt bij het Rotterdams Dagblad, ben op mijn 42e gestopt en heb me toegelegd op het schrijven. Ik heb een verhalenbundel De Regendruppelprelude geschreven en verder Dolen door 13 Metropolen, een boek met reisverhalen. Ook zijn er wat gedichtenbundels van mij uitgegeven. Ik ben getrouwd, heb geen kinderen en geniet nu van mijn AOW. Zo af en toe schrijf ik nog wat.

You might also like

Recensie: Het parfum – Patrick Süskind
12 March 2017

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d