• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Pelgrimstocht naar Santiago, deel 3
26 May 2017

Eén van de mooiste uitvindingen van God is de zonsopgang. Na de eerste twee ellendige ochtendstonden in de refugio´s hadden we het begrepen. We hadden geleerd ons als mieren te gedragen. Het onophoudelijk gefluister, geritsel, gehoest en gekuch en het bijbehoren toiletevenement had ons uitslaapfestijn dusdanig in de war gestuurd, dat we ons noodgedwongen bij de friemelende werkmieren hadden aangesloten. Dankzij dit aanpassingsvermogen ontdekten we het verrukkelijke uur van de zonsopgang. In de valleien die ‘s nachts door een zilverkleurige deken worden toegedekt, pinkte hier en daar nog een lichtje van een eenzame boerderij of schaapstal. Stillekensaan doofden de lichtjes en toverde de opkomende zon een feest van duizenden fonkelingen op die deken van zilverstof. Het was adembenemend mooi. Zelfs de meest luidruchtige pelgrim dempte zijn stem en zijn stap totdat de eerste vogels luid kwetterend de stilte doorbraken en aan hun dagelijkse insectenjacht begonnen.

Pelgrimstocht kan ook een spirituele uitdaging zijn

Hoe ouder ik word des te meer ik word verscheurd door de tweespalt in de natuur. De immense schoonheid ervan en de gruwelijke keerzijde. De elegantie van het tere vogeltje en de wreedheid van zijn snaveltje, waardoor bijna transparante en onschuldige insecten doorpriemd worden.

Volgens het oeroude Bijbelverhaal werd onze wereld in zeven dagen geschapen. God keek er naar en zag dat het ‘goed’ was. Ik heb er heel veel jaren over moeten nadenken alvorens ik de betekenis van het woordje ‘goed’ begon te verstaan. In mijn ogen was er veel ‘niet goed’. God zei echter niet: ‘Ik vind mijn schepping mooi, of prachtig, of volmaakt’. Nee, het was ‘goed’ voor waartoe de schepping moest dienen. Ik moet eerlijk bekennen : ik begrijp er geen jota van. Achter Zijn Idee kan ik me niet scharen, maar ik neem aan dat mijn verstand te klein is om het te begrijpen. Ik sta dan ook vol ‘bewondering’ voor die mensen die het allemaal wel snappen en elkaar uitmoorden, omdat ze ervan overtuigd zijn dat hun Godsdienst – hun dienst aan God – de juiste is. Ik weet alleen : ik zit er midden in en ik moet mee, zowel met de schoonheid van de Schepping, als met de gruwel.

Terug naar de realiteit

Mijn pelgrimstocht ligt nu al een hele tijd achter de rug. Heerlijke, zorgeloze periode waarin een matras de hemel op aarde was en een paar sappige perziken smaakten als de appels uit het Paradijs. In de maand augustus van dat jaar, werden Frieda en ik weer twee normale, ietwat saaie burgerdametjes. Ik met pensioen, Frieda terug in de mallemolen van het heen en weer rennen tussen kantoor, fax, computer en de huishoudelijke beslommeringen.

Iedere daad heeft een gevolg

Ooit vlogen twee reusachtige stalen vogels het hart van New York binnen en sindsdien is er veel veranderd. Ons burgerlijk bestaantje staat op losse schroeven. Een dagelijkse portie mensenleed wordt breed over het televisiescherm uitgesmeerd en is in plaats van ons brood, ons ontbijt, onze lunch en ons avondmaal geworden. Men heeft mij geleerd dat iedere daad een gevolg heeft. Ze noemen dat de wet van oorzaak en gevolg. Wel, dan zou ik niet graag in Gods schoenen staan, maar ja, dat is een ander verhaal. Bij het bewonderen van de Spaanse zonsopgang, nu enkele maanden geleden en honderd ervaringen rijker, dacht ik nog niet zo scherp na.

Moedig zette ik mijn pelgrimstocht voorwaars

De jagende vogeltjes waren nog klein en schattig om te zien… Zo schattig dat ik mijn plannen om huiswaarts te keren, vergat en moedig voorwaarts ging. De rugzak werd met de dag minder zwaar. Mijn tailleomvang werd ook minder en mijn humeur was uiteindelijk niet meer kapot te krijgen. Het één-worden met de rugzak is niet gelukt. Het is en blijft een onhandelbaar ding, dat een eigen leven leidt en op bepaalde tijdstippen een voorkeur krijgt om naar links of naar rechts over te hellen. Het ijzeren frame dat de hele boel moest ondersteunen, maar onbarmhartig mijn lendenen ranselde, heb ik eruit gepeuterd en in een container van de stad Léon gekieperd.

Lees ook deel 1 en deel 2.

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

GodpelgrimstochtSantiago de CompostelaSchepping
Share

Reizen

Marijcke Cauwe
Het is fijn om op dit plekje van Sophia Magazine mijn zegje te mogen doen. Hopelijk zijn mijn teksten en recensies interessant genoeg om de powervrouwen te boeien. Mijn grootste hobby's zijn lezen en schrijven. Fijn om dat hier met zielsgenoten te kunnen delen. Ik ga proberen van dit plekje een plaats te maken waar wij vrouwen elkaar in vriendschap ontmoeten. Soms met een lach, soms met een traan, elkaar een duwtje gevend in ons groeiproces van powervrouw tot Powervrouw. Mijn eerste bijdrage aan dit magazine is een recensie over de roman/thriller “Parfum” van Patrick Süskind. Een adembenemend boek. Mijn naam is Marijcke Cauwe, ik ben in Rotterdam geboren, maar woon al vele jaren in Antwerpen, de geboortestad van mijn voorouders en mijn ex, die mij vier kinderen gaf, evenals vreugde en een portie verdriet. Ik heb een korte roman op mijn naam staan; enkele verhalen zijn gebundeld en in won verscheidene poëziewedstrijden. Kortom, ik ben een bezig schrijfbijtje. Op schrijven-on-line doe ik regelmatig mee met de wekelijkse schrijfopdracht onder de naam Blavatski.

You might also like

De zwijger – Dee Henderson
4 August 2024
Easter
4 April 2023
Pasen
4 April 2023

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d