• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Lofzang op Antwerpen Linkeroever
15 February 2018

Enige tijd geleden liet ik je via dit artikel kennismaken met enkele speciale plekken in Antwerpen. Zoals de Grote Markt met de historische fontein Brabo en de Zoo, zo noemen we de dierentuin hier.

Schelde snijdt Antwerpen in twee delen

Maar Antwerpen is veel meer dan een fontein en een dierentuin. Antwerpen is een stad aan de stroom. De imposante, grillig gevormde Schelde snijdt de stad in twee delen. Er is het oude centrum, de rechteroever, en het nieuwe gedeelte, de linkeroever, dat onder impuls van Napoleon gesticht werd en er totaal anders uitziet dan het historisch centrum met zijn oude gevelhuizen, zijn smalle straatjes, zijn intieme pleintjes en de wereldberoemde Meir en Keyzerlei waar de ‘groten der aarde’ komen winkelen.

Tot grote wanhoop van veel inwoners is er nog altijd geen brug over de Schelde. Wel is er afgelopen zomer een overzetdienst terug actief gemaakt om de tunnels onder de Schelde te ontlasten. Het fileleed is onvoorstelbaar.

Linkeroever

In vijf minuten geraken voetgangers en (brom)fietsers via dit gratis boottochtje van het Steenplein voor het middeleeuwse kasteel ‘Het Steen’ op ‘Linkeroever’. Het eerste wat opvalt wanneer je de overzetboot verlaat en de dijk op wandelt, is het groene aspect en de stilte. Een smal wandelpad slingert mee met de kronkels van het water, langs rustgevende ligweiden, kleine speeltuinen, een school voor zeeminnende scouts en het rustieke jachthaventje tot aan het Sint-Annastrand waar de Antwerpenaars op hun vrije en zonnige dagen een terraske komen doen in de gezellige restaurants en café’s. Vroeger kon je er zwemmen, maar nu is dat af te raden wegens het zwarte slib dat helaas het strand ontsiert. Gelukkig is er een duinenrij en daarvan wordt druk gebruik gemaakt door de zonnekloppers en hondenuitlaatmensen. Je mag je er in monokini door de zonnestralen laten koesteren. Daar neemt niemand aanstoot aan. Integendeel.

Geweldige skyline

Vanaf ‘Linkeroever’ is er een prachtig zicht op de stad aan de overkant. De skyline is geliefd door amateur- en professionele fotografen. De slanke kathedraal steekt boven alles uit. Als de zon van de partij is, ziet men de wijzers van de glanzende torenklok de tijd aangeven. Op één van de vele bankjes kun je luisteren naar de klanken van het carillon die over de meestal zacht kabbelende golven komen dansen.
Meterslange rijnaken en huizenhoge zeekastelen varen voorbij, net als nietige zeilboten met daarop wuivende, genietende mensen en er peddelt zelfs af en toe een nietige kano tussen al dat waterminnend geweld.

Terug naar Brabo

Wil je na al dat waterig gedoe terug naar Brabo op de Grote Markt, waar de geur van friten doet watertanden, geen nood, de overzetboot brengt je veilig terug naar het Steenplein. Als extra plezier voor de kinderen kun je ook met de ondergrondse metro terug. Maar dat ritje is niet gratis!

New York aan de Schelde

Op zijn mooist is ‘Linkeroever’ in de avond. In de hoge, moderne torenflats floepen in de huiskamers duizenden lichtjes aan. Je waant je in New York.

.
Zin gekregen om naar Antwerpen te komen? Je wordt er warm ontvangen en je kijkt je ogen uit.

Marijcke Cauwe

Wil je meer artikelen van Marijcke Cauwe lezen?

  • Mare, het young adultboekje van Marijcke Cauwe, recensente bij Sophia Magazine
  • Schrijfster ‘Mare’… Wie gaat er mee naar uitgeversland?
  • Daguitstap naar Antwerpen?
  • Recensie: Jitzak – Mili van Veegh
  • Pelgrimstocht naar Santiago, deel 3
  • Pelgrimstocht naar Santiago, deel 2
  • Een pelgrimstocht ondernemen?
  • Boekrecensie: Engel van Toni Coppers
  • De oude man door Marijcke Cauwe
  • Meisje met de parel – Tracy Chevalier
  • Recensie: Het parfum – Patrick Süskind

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

annastrandAntwerpenBraboGrote MarktHet SteenKeyzerleiLinkeroeverMeirScheldeSint-AnnastrandSteenpleinZoo
Share

Reizen

Marijcke Cauwe
Het is fijn om op dit plekje van Sophia Magazine mijn zegje te mogen doen. Hopelijk zijn mijn teksten en recensies interessant genoeg om de powervrouwen te boeien. Mijn grootste hobby's zijn lezen en schrijven. Fijn om dat hier met zielsgenoten te kunnen delen. Ik ga proberen van dit plekje een plaats te maken waar wij vrouwen elkaar in vriendschap ontmoeten. Soms met een lach, soms met een traan, elkaar een duwtje gevend in ons groeiproces van powervrouw tot Powervrouw. Mijn eerste bijdrage aan dit magazine is een recensie over de roman/thriller “Parfum” van Patrick Süskind. Een adembenemend boek. Mijn naam is Marijcke Cauwe, ik ben in Rotterdam geboren, maar woon al vele jaren in Antwerpen, de geboortestad van mijn voorouders en mijn ex, die mij vier kinderen gaf, evenals vreugde en een portie verdriet. Ik heb een korte roman op mijn naam staan; enkele verhalen zijn gebundeld en in won verscheidene poëziewedstrijden. Kortom, ik ben een bezig schrijfbijtje. Op schrijven-on-line doe ik regelmatig mee met de wekelijkse schrijfopdracht onder de naam Blavatski.

You might also like

Daguitstap naar Antwerpen?
30 September 2017
050 Groningen ‘Ain wondre stad’
22 April 2017

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d