• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Seven years itch – van huisarts naar vernieuwende dienstverlener
6 March 2017

Men spreekt wel eens over de ‘seven years itch’. Dat betekent zoiets als dat je na zeven jaren de kriebels krijgt van iets of dat de sleur ergens na zeven jaar in is geslopen. Dit kan zich natuurlijk in een liefdesrelatie voordoen, maar het kan ook bij je werk voorkomen wanneer je langere tijd hetzelfde werk doet of op dezelfde werkplek zit. Dat overkwam mij. Ik had al bijna negen jaar een leuke baan, maar toch kon ik mijn draai niet meer vinden.

Huisartenpraktijk

Om maar eens bij het begin te beginnen: na het behalen van mijn huisartsenbul ben ik gaan waarnemen in verschillende huisartsenpraktijken om mij een beeld te kunnen vormen van het werken in een stad, achterstandswijk of juist in een dorp. Na ongeveer drie jaar heb ik samen met een dierbare collega besloten een praktijk over te nemen om als duo praktijk verder te gaan. Het lukte om een praktijk te vinden gehuisvest in een hele kleine omgeving, bijna kneuterig. Bij de start was al duidelijk dat we te zijner tijd door zouden groeien naar een gezondheidscentrum met andere huisartsen en verschillende disciplines zoals fysiotherapie, apotheek, logopedie en psychologie. In eerste instantie vond ik het een uitdaging een eigen praktijk te runnen met alles wat daarbij hoort, vervolgens kwam daarbij de verbouwing van een bestaand pand tot prachtig gezondheidscentrum. Daarna zaten we in het mooie centrum, met alles erop en eraan. Maar ik was niet meer blij. Ik voelde me niet op mijn plek, maar ik vond dat ik het niet zomaar kon opgeven en mijn collega’s in de steek kon laten. Het werd onder begeleiding van een coach een speurtocht in mezelf, waar uiteindelijk maar één juiste conclusie uit rolde: stoppen met de praktijk en mijn hart volgen. Ik ben daarom een totaal nieuw concept gaan ontwikkelen: een dienst om mensen te begeleiden bij hun bezoek aan de specialist. Met als doel een bijdrage te kunnen leveren aan een duidelijker, efficiënter bezoek aan het ziekenhuis waarbij ‘de patiënt’ meer betrokken wordt bij het ziekteproces, behandelplan en de leefregels.

Patiënten bijstaan

Momenteel is het een belangrijk onderwerp in de gezondheidszorg: gezamenlijke besluitvorming (‘shared decision making’ noemen ze het dan ook wel). Het komt erop neer dat patiënten meer betrokken worden bij de besluitvorming rond de juiste of beste therapie. Dit kan echter alleen plaatsvinden wanneer het voor patiënten duidelijk is wat de diagnose precies inhoudt, welke therapeutische mogelijkheden er zijn en waarom de ene behandeling beter is dan de andere. Maar ook wat de bijwerkingen zijn of waar thuis op gelet moet worden en wanneer het belangrijk is om ‘aan de bel te trekken’. Nu lever ik een kleine bijdrage in dit proces van gezamenlijke besluitvorming, maar ik droom verder van een ontwikkeling met studenten in alle uithoeken van Nederland die mij ondersteunen in deze bijdrage, zodat ik over zeven jaar met een goed gevoel terug kan kijken en dat die zogenaamde ‘itch’ uit blijft.

Jennifer van West
Westterzijde

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

diagnosegezamenlijke besluitvormingSeven year itchshared decision makingtherapeutische mogelijkhedenwerkwerkplek
Share

Gezondheid  / Werk

Jennifer van West
Vaak missen mensen een groot deel van de forse hoeveelheid uitleg en informatie die vanuit het ziekenhuis door de specialist wordt meegegeven. Tevens worden de vragen die van tevoren bedacht zijn te stellen, vergeten zodra de het gesprek begint. Als voormalig huisarts lever ik professionele begeleiding bij bezoek aan specialist of ziekenhuis. Denk aan ondersteuning in en buiten de spreekkamer en na afloop een begrijpelijke samenvatting op papier of mail zodat het bezoek thuis rustig nagelezen en met familie gedeeld kan worden. Meer informatie op www.westterzijde.nl

You might also like

Het hoge noorden – Ulf Kvensler
8 December 2024
Spijbelen
12 November 2024
Utopia Avenue – David Mitchell
29 September 2024

2 Comments


Jennifer
6 March 2017 at 18:00
Reply

Dank je wel! In de volgende blogs kom ik terug op de verdere ontwikkelingen ?

Loading...


Marielle van Sleen (redactie)
6 March 2017 at 14:50
Reply

Wat een dappere keuze om het roer helemaal om te gooien. Ik ben benieuwd naar je activiteiten!

Loading...


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d