• Zoeken

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
    • Ellen Sommer on Lekker eten
    • Ema Sindelarova on Perfect
  • Wat heb je gemist?

  • Thema’s

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houd je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Follow
Setup Menu via Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Ga jij voor uiterlijk of innerlijk?
21 August 2017

Vileine vragen: Is wat mooi is ook altijd het lekkerst? Is de mooiste man of vrouw ook altijd de leukste? Oftewel, ga jij voor uiterlijk of innerlijk?

We waren in Frankrijk op een boerenmarkt. Kramen vol met de lekkerste producten: groenten, honing, noten, fruit, worsten, kazen, noem maar op. Alles wat je je maar kunt bedenken voor een heerlijke picknick. Bij een kraampje bleven we stilstaan, omdat de aardbeien zo heerlijk roken: zoetig, aardbeiïg en fris. Die wilden we wel meenemen. Enthousiast kochten we twee grote bakken en verheugden ons al op het aardbeienfestijn dat we later zouden hebben.

Wat mooi is, moet lekker zijn

Thuisgekomen wasten we overmoedig de hele kilo, gingen lekker in de zon zitten en vielen aan. Na een hap zei mijn man: ‘Bijzonder.’ Ik was nog bezig foto’s te maken voor dit blog en hoorde hem amper. Ik pakte een mooie, gave aardbei, die er extra sappig uitzag en nog steeds heerlijk rook. Ik kon me al helemaal voorstellen hoe het zoet en het zuur van die unieke aardbeiensmaak in mijn mond zou exploderen en sloot mijn ogen om extra te kunnen genieten. Die eerste hap…

Heel bijzonder. De aardbeien smaakten alsof ze in een wiet- of wierookveld geteeld waren. Met een weeïge, kruidige smaak die bij ons direct associaties opriep aan de soek in Tanger, de new-age winkel ergens in Utrecht, de zeepwinkel in Maastricht. Brrrr… Was dit nou een speciaal Frans ras? Of hadden we per ongeluk onze aardbeien gekocht bij een dealer?

Voor uiterlijk of innerlijk?

We hebben niet uitgetest of we high konden worden van het fruit, na twee aardbeien hielden we het voor gezien, we konden de smaak niet waarderen. Daarna hebben we geen aardbei meer gekocht, al koos mijn man op de allerlaatste dag in Frankrijk toch nog een te verleidelijk uitziend aardbeienschelpje bij de koffie. Toen konden we concluderen dat het echt een speciaal Frans ras was. Maar wel eentje waarbij de aardbeien zo woest aantrekkelijk uit zagen, dat we er twee keer intrapten. Voortaan gaan we niet meer blindelings af op het uiterlijk!

 

Francine ten Hoedt en Philine Spruijt zijn de oprichters van De CoachingCarrousel en hebben gezamenlijk al meer dan veertig jaar ervaring in coaching, conflictbemiddeling en training. Daarnaast zijn ze auteurs van verschillende boeken en de ontwikkelaars van De Veertig Vileine Vragen voor… reeks. www.coachingcarrousel.com

Wil je meer Vileine vragen lezen?

  • Heb jij ook een boot gemist?
  • Waarvan ben jij helemaal ondersteboven?
  • Wanneer was jouw laatste time-out?
  • Waar kun jij geen chocola van maken?
  • Waar verzuip jij in? Ben jij ook te druk?
  • Waar voel jij je thuis? Echt thuis dus?
  • Wie zou jij wel willen opvreten?
  • Welke ingesleten gewoonte wil jij nu wel eens kwijt?
  • Een nieuwe baan vinden na ontslag. Wat past bij jou?
  • Wie vind jij een reusachtige kwal?
  • Gewenste en ongewenste intimiteit
  • Je gedrag heeft consequenties, kun je ermee omgaan?

 

(Taalfoutje gezien? Meld het dan. Alvast bedankt!)

Volg Sophia Magazine op Bloglovin of ontvang voortaan een melding in je mailbox als er een artikel verschijnt. Hoe? Door een – gratis – abonnement op Sophia Magazine te nemen: laat rechts bovenaan deze pagina je e-mailadres achter!




 

Share this:

  • Share
  • Email
  • Print
  • Pinterest
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • Twitter
  • Tumblr
  • Telegram
  • Pocket
  • WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Gerelateerd

innerlijkuiterlijkVeertig Vileine Vragen
Share

Eten  / Relaties  / Schoonheid

Philine Spruijt Francine ten Hoedt

You might also like

Bus
6 August 2024
Uiterlijke schijn
20 June 2019
Zou jij donor willen zijn voor jouw familie?
14 September 2017

Leave A Reply


Leave a ReplyCancel reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Zoeken

  • Sophia Magazine: voor jou!

    Ben je 40-, 50-, 60-, 70-, 80-, 90- of 100-plus? Dan is Sophia Magazine hét online magazine voor jou.

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen.

    Ben je ook een specialist in één van deze thema's? Word dan schrijver bij Sophia Magazine! Op de pagina Vacatures vind je meer informatie hierover.

  • Recent Posts

    • Afscheid
      24 February 2025
    • Kerst 2024
      24 December 2024
    • Oud
      19 December 2024
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
  • Recente reacties

    • Ellen Sommer on Lezen
    • Elsedien on Lezen
    • Ema Sindelarova on Etalages
  • Wat heb je gemist?

  • /!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.

    Volg ons op Instagram


  • Thema’s

  • Follow


  • Meta

    • Register
    • Log in
    • Entries feed
    • Comments feed
    • WordPress.org
  • Voor powervrouwen!

    Wil je een avondje met vriendinnen op stap? Wie of wat houdt je tegen? Check de agenda dansen. Ben je meer een festivalgangster? Dan is de agenda festivals voor jou the place to be. De agenda vakanties is niet zo maar een overzicht met reizen. Dit zijn single reizen voor hogeropgeleide 40-plussers. Je vindt daar een lijst met lange en korte reizen van verschillende organisaties, zodat je niet een enorme zoekslag hoeft te doen naar een heerlijke vakantie of een weekendje weg.

    Verder vind je op Sophia Magazine artikelen over onderwerpen die jou kunnen interesseren: werk, geld, liefde, relaties, schoonheid, mode, gezondheid, reizen, wonen en uitgaan. Het zijn artikelen geschreven voor en door powervrouwen. Veel plezier ermee!

  • Volg Sophia Magazine en krijg een melding bij elk nieuw bericht!

    Follow
  • Popular Posts

    • Suus
      28 January 2017
    • WINACTIE De erfenis van mijn moeder
      14 June 2017
    • 'Jij kunt gewoon nog wel werken!' Over Els en haar bijstand
      24 July 2017
    • Het verschil tussen slachtoffer zijn en slachtoffergedrag
      6 February 2017
    • Chinees Nieuwjaar met de Vuur Haan
      27 January 2017
    • Alleen uit eten zielig? Bezoek jij wel eens alleen een restaurant?
      11 March 2017
    • Schoonmaken: 3 tips voor een snelle voorjaarsschoonmaak
      5 April 2017
    • Baarmoederstress
      22 February 2017
  • Vacatures

    VACATURES SOPHIA MAGAZINE (Delen=lief)
    Vind je Sophia Magazine ook zo leuk en zou je graag redacteur, social media expert of schrijver willen worden? Klik dan door naar onderstaande pagina en bekijk de #vacatures.

    Het zijn op dit moment nog onbetaalde functies, maar wat we je wel bieden is een hoop #tevredenheid, #gezelligheid en het is een manier om lekker met #letters, #woorden, #teksten en #beeld bezig te zijn!
    https://sophiamagazine.nl/vacatures/


© Sophia Magazine

%d